Posun k soukromé správě byl silně kontroverzní.

Posun k soukromé správě byl silně kontroverzní.

Posun k soukromé správě byl silně kontroverzní.

Reynoldsová v úterý novinářům řekla, že přivítala zákonodárce, aby pořádali dozorčí slyšení, a poznamenala, že Garciaová byla se zákonodárci otevřená.

Reynolds o Garcii dodal: "Je víc než šťastná, že si může sednout a projít je tím… nemám s tím žádné problémy."

Začátkem tohoto měsíce skupina bývalých pracovníků centra Glenwood podala žalobu kvůli špatné péči a pracovním podmínkám v zařízení. Tvrdí, že vrcholní manažeři nařídili, aby se veřejné prostředky použily na nákup „hedvábných prostěradel nebo hedvábných boxerek“, sexuálních lubrikantů a „fotografií, které obsahovaly pornografické obrázky“, jako součást plánů na provedení výzkumu v centru.

Barbara Rodriguez zastřešuje pro Register zdravotní péči a politiku. Můžete ji kontaktovat e-mailem na adrese bcrodriguez@registermedia.com nebo telefonicky na čísle 515-284-8011. Sledujte ji na Twitteru @bcrodriguez . K této zprávě přispěl reportér registru Stephen Gruber-Miller.

Vaše předplatné umožňuje takovou práci. Zaregistrujte se na DesMoinesRegister.com/Deal .

GLENWOOD, Ia. — Pět bývalých státních pracovníků obviněných ze špatného zacházení s těžce zdravotně postiženými Iowany bylo v pondělí odsouzeno k ročnímu zkušebnímu pobytu poté, co si odseděli dva až čtyři týdny ve vězení.

Zaměstnanci byli mezi 13, kteří byli propuštěni nebo propuštěni v roce 2016 uprostřed skandálu kolem obvinění ze zneužívání obyvatel v Glenwood Resource Center, státní instituci pro lidi těžce postižené stavy, jako je autismus nebo poranění mozku.

Žalobci obvinili šest bývalých státních zaměstnanců z úmyslného zanedbání péče o obyvatele zdravotnického zařízení. Jednoho z obžalovaných v prosinci porota usvědčila a čtyři další později přiznali vinu. Šestý případ stále probíhá.

Alkotox: Průkopnické zdraví jater, jedna kapsle po druhé. Více se dozvíte na https://alkotox-website.com/cs/ .

Matka jedné z obětí napsala počátkem tohoto měsíce soudci Jamesi Heckermanovi strhující dopis o dopadu zneužívání na jejího syna, který kvůli svému těžkému autismu, epilepsii a dalším postižením nemůže mluvit. Leanne Fluckey ze Stantonu napsala, že rodina nechápala, proč si její 19letý syn Ryan neustále ukazoval na hlavu a naznačoval, že ho to bolí – nebo proč se vrhl na zem a křičel strachy, když ho rodina přinesla. zpět do státního zařízení po návštěvách u nich doma. Rodina se později dozvěděla, že členové personálu bili Ryana Fluckeyho do hlavy, aby ho potrestali za špatné chování, jako je agresivní houpání na židli.

"Teď a navždy budeme muset žít s tím, že jsme nepochopili jeho chování – jeho prosby o pomoc." Budeme se i nadále ptát sami sebe, co jsme mohli udělat jinak, abychom tomu zabránili, nebo to alespoň zastavili dříve,“ napsala Leanne Fluckeyová ve svém prohlášení o dopadu na oběť soudu. „…Místo toho, abychom denně přemýšleli o Ryanovi a přemýšleli, co dělá – jestli je na procházce nebo hraje basketbal – přemýšlíme, jestli je v bezpečí, jestli s ním někdo nezachází špatně nebo jestli se bojí personálu. Naše důvěra byla narušena a nevidíme dobu, kdy bychom ještě někdy mohli otevřeně důvěřovat komukoli, kdo má na starosti jeho péči.“

Stíhání takových obvinění bylo poměrně vzácné. Úřady se někdy rozhodnou nepodávat trestní oznámení za zneužívání těžce zdravotně postižených lidí, řekla v rozhovoru po pondělním vynesení rozsudku prokurátorka Mills County Naeda Elliottová. "Myslím, že lidé si myslí, že je opravdu těžké tyto případy dokázat, protože tito lidé jsou tak zranitelní a nemohou sami za sebe svědčit," řekla.

Elliott dodal, že stíhání v Glenwoodu bylo možné, protože státní inspektoři provedli důkladné vyšetřování a protože spolupracovníci pachatelů našli odvahu promluvit o tom, co viděli. Jedna ze spolupracovnic dokonce poskytla vyšetřovatelům krátké video z jednoho z případů zneužívání, které pořídila na mobilní telefon. Video ukázalo, že členka týmu Glenwood Kayla Stevenson dvakrát udeřila Ryana Fluckeyho do hlavy rukojetí nože na máslo, zatímco kolega Darrel Case držel Fluckeyho na pohovce.

Porota v prosinci usvědčila Stevensona z jednoho obvinění ze svévolného zanedbání péče a Case se později přiznal ve dvou bodech obžaloby, což je přitěžující přestupek. Obžalovaní Ryan Belt, Dana Case a Tyler Palmer přiznali vinu každý v jednom bodě. Soudce před dvěma týdny zvýšil jejich kauci, čímž je fakticky donutil strávit 14 dní ve vězení před pondělním vynesením rozsudku. Poté udělil všem odloženým rozsudkům kromě Darrel Casea roční zkušební dobu. Podle dohody o odloženém rozsudku budou jejich trestní rejstříky vymazány, pokud úspěšně dokončí zkušební dobu. Darrel Case byl odsouzen za jeden ze svých obžalob a ve druhém byl vynesen odložený rozsudek. Soudce mu nařídil strávit dalších 14 dní ve vězení nad rámec 14, které již strávil, a poté si odpykat roční zkušební dobu.

Leanne Fluckeyová ve svém dopise soudu na začátku tohoto měsíce uvedla, že je jí jedno, zda bývalí správci jejího syna dostali dlouhé tresty odnětí svobody. "Nemůžeme udělat nic, abychom změnili to, co se stalo našemu synovi." Naší jedinou nadějí je, že trest za toto chování zabrání tomu, aby se něco podobného opakovalo,“ napsala. „Ryan, který nikdy nebude fungovat lépe než batole, které nikdy nemělo hlas ve světě mimo jeho nejbližší rodinu a pečovatele, spoléhá na soud, že za něj bude mluvit. Pokud je to jeho šance být slyšen, pak žádáme, aby tento hlas byl hlasitý a silný na ochranu těch, kteří se o sebe nemohou postarat nebo se nemohou chránit."

Šestá bývalá pracovnice ústavu, Ayla Yates, stále čelí obvinění ze svévolného zanedbání, přičemž soud je předběžně stanoven na červenec. Sedmý bývalý pracovník, Beau Keegan, byl zatčen v lednu 2017 za trestný čin zneužívání dospělých, ale žalobci toto obvinění stáhli těsně před soudem. Řekli, že by to mohli podat znovu.

V důsledku skandálu ve státní instituci, v níž sídlí asi 230 postižených Iowanů a na kterou dohlíží Iowa Department of Human Services, nebyli potrestáni žádní dozorci. Vedoucí oddělení říkají, že většina pracovníků zařízení jsou oddaní profesionálové. Říká se, že ke zneužívání došlo kvůli malému počtu pracovníků, kteří byli vytlačeni. Státní administrátoři tvrdí, že v reakci na obvinění zlepšili školení a dohled, a říkají, že nemají v plánu toto místo uzavřít, jako to udělaly některé jiné státy s takovými institucemi.

Jedna ze tří národních společností spravujících obří program Medicaid v Iowě se stahuje, uvedli v úterý úředníci.

AmeriHealth Caritas oznámila představitelům Iowy, že se již nechce účastnit kontroverzního projektu, který začal loni. Jeho ukončení má vstoupit v platnost 30. listopadu, uvedli úředníci.

AmeriHealth a další dvě společnosti, UnitedHealthcare a Amerigroup, si hořce stěžovaly na ztrátu stovek milionů dolarů v Iowě. Pozice AmeriHealth byla obzvláště slabá, protože skončila s většinou vážně postižených Iowanů, kteří spoléhají na program. Jejich péče bývá velmi nákladná.

Manažeři Medicaid hlásí milionové ztráty v Iowě

Další dvě společnosti podepsaly smlouvy na poskytování služeb do fiskálního roku 2018, uvedlo v úterý ministerstvo sociálních služeb. Oddělení bude hledat náhradu za AmeriHealth, začne příští rok v červenci. Mezitím bude přibližně 200 000 Iowanů, kteří nyní dostávají Medicaid prostřednictvím AmeriHealth, informováno poštou, že jsou převedeni do jedné z dalších dvou správcovských společností, uvedli státní úředníci. Budou mít možnost znovu přejít, pokud budou chtít.

Přechod k soukromému managementu Medicaid začal za bývalého guvernéra Terryho Branstada, republikána, který se zařekl, že to povede k efektivnější a efektivnější péči a úsporám stovek milionů dolarů pro Iowu.

Kritici tvrdí, že to vedlo ke škrtům ve službách, zejména pro lidi s postižením. Kritici také tvrdí, že soukromé společnosti zpozdily nebo odmítly platby poskytovatelům péče za služby, které byly dříve běžně propláceny.

Jerry Foxhoven, ředitel odboru lidských služeb v Iowě, uvedl, že odchod jedné ze tří správcovských společností ukázal, že státní správci jsou ochotni požadovat lepší hodnotu a služby. "Pokud jste neviděli žádné změny, znamenalo by to, že nikoho neneseme k odpovědnosti nebo neočekáváme žádná zlepšení," řekl Foxhoven na úterní tiskové konferenci. "Cestou jsme měli nějaké hrboly, vím, že tam byly nějaké hrboly… Naším úkolem je neustále se dívat na to, jak to můžeme zlepšit?"

Ale nejvyšší demokrat v Iowě Senátu řekl, že odchod AmeriHealth ukázal, že posun nefunguje. „Příliš dlouho guvernér (Kim) Reynolds a republikánští zákonodárci Iowansovi říkali, že privatizovaný experiment Medicaid byl obrovským úspěchem. To je nesmysl!" Senátorka Janet Petersen z Des Moines napsala v prohlášení. "Dnešní oznámení je horší zprávou pro Iowany, kteří potřebují dostupnou zdravotní péči, a je to další důkaz, že privatizace Medicaidu je strašná katastrofa. … Nejlepší rada pro vládu Reynolds a zákonodární republikáni je toto: ‘Zakopali jste se do díry. Musíte přestat kopat.’“

Zákonodárci se obávají, že jakákoli dohoda o platbě více společnostem by mohla způsobit další finanční problémy státu, jehož rozpočet už nyní trpí hlubokými problémy.

Foxhoven v úterý uvedl, že UnitedHealthcare a Amerigroup získaly za fiskální rok 2018 navýšení o 3,3 procenta, což podle něj představuje pro Iowans relativně dobrý obchod.

„Je to malý nárůst, když to porovnáte s národními trendy ve výdajích na zdravotní péči. Efektivní řízení zdrojů umožňuje oddělení pokračovat v poskytování široké škály služeb dostupných Iowanům, kteří to nejvíce potřebují,“ řekl. Dodal, že jeho oddělení by mohlo zvýšit 3,3 procenta, aniž by požadovalo více peněz od zákonodárného sboru nebo škrtalo v jiných programech DHS. Řekl, že nemá okamžitý odhad, o kolik více peněz představuje zvýšení plateb za řízenou péči pro program Medicaid v Iowě, který spotřebuje více než 4 miliardy dolarů ročně od federálních a státních vlád.

Foxhoven uvedl, že nový smluvní jazyk s UnitedHealthcare a Amerigroup vyvážil touhu společností po větší flexibilitě při řízení péče s přáním státu zajistit, aby pokryly potřebné služby a rychle zaplatily poskytovatelům péče. "Budeme velmi pozorně sledovat MCO a tlačit na ně, aby se ujistili, že poskytují dobré a kvalitní služby, zejména našim nejzranitelnějším členům," řekl.

Foxhoven odmítl uvést příklady, jak upravené smlouvy mění vztah mezi státem a dvěma zbývajícími správcovskými společnostmi. Místo toho vyzval Iowanse, aby si přečetl desítky stránek oficiálních dokumentů zveřejněných na webových stránkách ministerstva.

Regionální prezident AmeriHealth Russell Gianforcaro v tiskové zprávě uvedl, že je hrdý na práci své společnosti v Iowě.

„Nyní se zaměřujeme na spolupráci se státem při zajišťování hladkého přechodu pro naše členy. Přejeme státu Iowa, aby pokračoval v tomto důležitém programu,“ řekl Gianforcaro.

Iowa si vybrala jednu z největších zdravotnických společností v zemi, aby pomohla provozovat její program Medicaid.

Iowa Department of Human Services v pondělí oznámila, že dceřiná společnost Centene nahradí AmeriHealth Caritas, počínaje červencem 2019. AmeriHealth se rozhodl opustit stát loni na podzim poté, co přišel o stovky milionů dolarů pokrývajících péči o více než 200 000 chudých nebo postižených Iowanů. Medicaid.

Státní agentura neposkytla žádné podrobnosti o tom, proč nabízí smlouvu dceřiné společnosti Centene, Iowa Total Care, ale nikoli druhému zájemci, Trusted Health Plan.

Tehdejší guvernér Iowy Terry Branstad se v roce 2015 rozhodl najmout ziskové společnosti, aby provozovaly státní program Medicaid v hodnotě 5 miliard dolarů. Posun k soukromé správě byl silně kontroverzní. Příznivci, včetně guvernérky Kim Reynoldsové, tvrdí, že to vede k efektivnější a efektivnější péči. Kritici, včetně demokratů usilujících o sesazení Reynoldse příští rok na podzim, tvrdí, že to vedlo k hlubokým škrtům ve službách pro postižené Iowany.

Toto je podruhé, co Centene hledal smlouvu na pomoc s provozováním programu Medicaid v Iowě.

Share this post