Choroba kleszcza i boreliozy: jak martwimy się Ale bądź ostrożny! Nie tylko ludzie w pełni wykorzystują ciepło…

Popularna piosenkarka Avril Lavigne znalazła to z jej kosztów w zeszłym roku. Jej 30. urodziny zostały zakłócone przez początek boreliozy, chorobę, która pozostawiła ją na łóżku na 5 miesięcy.

„Czułem się, jakbym nie mógł oddychać, nie mogłem rozmawiać i nie mogłem się poruszać”, powiedziała w wywiadzie z ludźmi. „Myślałem, że umieram”. Ale co spowodowało infekcję bakteryjną? Lavigne uważa, że ​​w pewnym momencie została ugryziona kleszczem wiosny.

Wydaje się dziwne, że coś tak pozornie nieszkodliwego jak kleszcz, często blisko pinhead https://harmoniqhealth.com/pl/ultracardio/, może uszkodzić czyjeś zdrowie do tego stopnia, że ​​boją się ich życia, ale sytuacja Lavigne’a jest dzielona przez wielu. W 2013 r. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że w USA potwierdzono 27 203 przypadków boreliozy.

Ta liczba nie opowiada jednak całej historii, jeśli chodzi o kleszcze. Chociaż te małe stawonogi są ściśle związane z boreliozą, są zdolne do noszenia szerokiej gamy innych patogenów, które mogą powodować choroby ludzi.

Jak martwimy się? W tej funkcji reflektorów umieszczamy niewielki kleszcz pod mikroskopem i dowiadujemy się, jak bardzo zagrożenie dla zdrowia mogą być te małe błędy, a także jakie kroki należy podjąć, jeśli jesteś wystarczająco niefortunny, aby zostać ugryzionym przez jeden.

Czym są kleszcze?

Chociaż wyglądają podobnie do owadów, jak i pająków, kleszcz nie jest żadnym z tych dwóch stworzeń. Kleszcze są stawonogami – bezkręgowcami z połączonymi nogami – które należą do tej samej klasy pajęczaków co roztocza. Są to małe zewnętrzne pasożyty, które żywią się wyłącznie krwią innych stworzeń.

Istnieją dwa główne rodzaje kleszczy: twarde kleszcze (Ixodidae) i miękkie kleszcze (Argasidae). Różnica między nimi polega na tym, że twarde kleszcze są chronione przez twardą płytkę ochronną na ich plecach, która ogranicza szybkość, z jaką mogą się karmić. Miękkie kleszcze są bardziej skórzaste i nieograniczone przez płytę ochronną, umożliwiając im szybciej świętowanie.

Niektóre kleszcze będą żywi się tylko określonym rodzajem zwierzęcia, podczas gdy niektóre są znacznie mniej selektywne i z radością karmią się innymi stworzeniami, jeśli ich zwykłe zwierzę przyjmujące jest niedostępne. Podobnie jak między różnymi gatunkami, nawyki żywieniowe kleszczy mogą się różnić na czterech etapach ich cyklu życia: jaja, larwy, nimfy i dorosłych.

Kleszki lokalizują potencjalnych gospodarzy, wykrywając w niektórych przypadkach oddech, zapachy, ciepło ciała, wilgoć, wibracje, a nawet cienie. Ponieważ kleszcze nie są w stanie latać ani skakać, czekają na gospodarzy na czubkach traw i krzewów w pozycji znanej jako „zadanie”. Podczas poszukiwania kleszcze trzymają się trawy lub krzew z plecami nóg, podczas gdy ich pierwsza para nóg jest wyciągnięta, gotowa wspinać się na gospodarza, gdy szarpią obok.

Podczas karmienia kleszcze nie zakopują się w skórze. Raczej kleszcza chwyci powierzchnię skóry i włoży jej rurkę karmiącą. Niektóre gatunki kleszczy zabezpieczą się kolcami na rurkach żywieniowych lub przez wydzielanie substancji przypominającej cement.

Kleszcze mogą być bardzo trudne do zauważenia, jeśli ich nie szukasz aktywnie. Oprócz tego, że jest dość mały, kleszcze mogą również wydzielić ślinę o właściwościach znieczulających, odrętwiając obszar, w którym kleszcza karmi się i uniemożliwia hostom poczuć, że kleszcza się przywiązała.

Po dołączeniu kleszcza zacznie się karmić. Czas potrzebny na karmę różni się między gatunkami, ale twarde kleszcze mogą potrwać tak długo, jak kilka dni pełne karmienie. Kiedy większość kleszczy kończy się karmieniem, wysadzają gospodarza i przygotowują się do następnego etapu cyklu życia.

Podczas gdy ukąszenia kleszczy mogą zapewnić niewielką dyskomfort, prawdziwe niebezpieczeństwo z kleszkami pochodzi z patogenów, które noszą niektóre kleszcze. Jeśli karmi się zwierzęciem żywicielskim z zakażeniem krwi, kleszcze mogą spożywać patogeny wraz z krwią. Patogeny te mogą być następnie przekazywane do innych hostów następnym razem, gdy kleszcz przywiązuje się do kanału.

kleszcze i borelioza

kleszcz są prawie synonimem boreliozy, infekcja bakteryjna charakteryzująca się zmęczeniem, gorączką, bólem głowy i wysypką skórną (objawy te są wspólne dla wielu chorób kleszczych) . Nieleczona, borelioza może rozprzestrzeniać się przez ciało, wpływając na serce, stawy i układ nerwowy.

Jako infekcja bakteryjna choroba boreliozy jest często leczona lekami antybiotykowymi, takimi jak doksycyklina lub amoksycylina. Jeżeli choroba może się rozwijać przez kilka tygodni, pacjenci mogą wymagać podania dożylnych antybiotyków, w zależności od nasilenia postępu choroby.

Jednak na zakończeniu ugryzienia kleszcza nie jest w żadnym wypadku gwarancją, że choroba boreliozy została zakontraktowana. Szanse na złapanie boreliozy zależą od szeregu czynników, w tym rodzaju napotkanego kleszcza, a od czasu, dla którego karmił. Nas przez kleszcze Blacklegged, znane również jako kleszcz jelenia. Kleszcze nie rodzą się z patogenami z boreliozy i uzyskają infekcję dopiero po karmieniu zainfekowanym zwierzęciem – zwykle myszy. Z tego powodu kleszcz jeleni larwalnych nie przesyła tych patogenów.

kleszcze Blacklegged znajdują się tylko w określonych obszarach kraju. CDC zgłasza, że ​​większość infekcji chorób boreliozy występuje w tych endemicznych lokalizacjach:

 • Północno-środkowe stany, głównie Wisconsin i Minnesota
 • Północno-wschodnie i środkowe, z północno-wschodniej części północno-wschodniej części Virginia to Maine
 • Zachodnie wybrzeże, szczególnie północna Kalifornia.

W 2013 r. 95% potwierdzonych przypadków boreliozy w USA zgłoszono w zaledwie 14 stanach: Connecticut , Delaware, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, New York, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia i Wisconsin.

ugryziony przez kleszcza w jednym z tych stanów nadal nie gwarantuje przenoszenia boreliozy. W większości przypadków kleszcza przewożącego patogeny z boreliozy należy przymocować przez co najmniej 36-48 godzin przed przekazaniem bakterii. Niezwłoczne usunięcie kleszcza po ugryzieniu znacznie zmniejsza ryzyko uzyskania choroby.

Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, na który dotknęła borelioza; Nastąpił wzrost przypadków choroby w Wielkiej Brytanii. Raporty laboratoryjne z brytyjskiej National Health Service (NHS) pokazują, że przypadki choroby wzrosły czterokrotnie w ciągu ostatnich 12 lat, zgodnie z telegrafem.

W zeszłym miesiącu badanie przeprowadzone przez naukowców z London School of Hygiene & Amp; Medycyna tropikalna zidentyfikowała również kleszcze do przenoszenia boreliozy w dwóch londyńskich parkach: Richmond Park i Bushy Park. Chociaż autorzy badań twierdzą, że ryzyko zakontraktowania boreliozy w tych parkach jest niskie, zauważają, że należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć ukąszenia kleszczy.

Chociaż borelioza jest najczęstszą chorobą kleszczącą w Ameryce Północnej i Europie, nie jest jedyna. Niedawno doniesienia prasowe sugerują, że jedna taka choroba zaczyna pojawiać się w tym północno -wschodnim stanie.

Inne kleszcze, inne choroby

Chociaż ma wiele objawów z boreliozą, wirus Powassana różni się tym, że nie ma obecnie żadnego leczenia. Według dr Theodore’a Andreadisa ze stacji eksperymentu rolniczego Connecticut wirus może być w niektórych przypadkach śmiertelny.

Wirus Powassana może być również przenoszony znacznie szybciej niż choroba boreliozy. „Te kleszcze będą przekazywać tego wirusa, gdy karmią się w ciągu kilku godzin, podczas gdy na przykład z boreliozą kleszcze na ogół muszą karmić do 2 dni, zanim będą w stanie go przekazać”, dr Andadis powiedział CBS w Nowym Jorku .

Dr Andreadis stwierdził również, że w tym regionie nie istniały jakieś ludzkie przypadki wirusa, ale ludzie powinni być bardziej ostrożni niż kiedykolwiek w środowisku leśnym, które mogłyby być domem dla kleszczy niosących je Patogeny.

Choroba boreliozy i wirus powassana nie są jedynymi warunkami, które można rozprzestrzeniać kleszczeniem. Inne choroby przenoszone przez ten gatunek obejmują anaplazmozę i babesiozę.

Oczywiście kleszcze w kolorze czarnym nie są jedynym gatunkiem kleszczy, o których wiadomo, że rozprzestrzeniają choroby na ludzi. Na przykład w USA można znaleźć wiele różnych gatunków, które niosą różne patogeny potencjalnie niebezpieczne dla ludzi.

Tik Lonestar jest powtarzającym się przestępcą, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się choroby. Ten twardy kleszcz może przenosić patogeny, które powodują choroby, takie jak ehrlichiosis, choroba wysypka z południowego kleszcza (Stari) i Tularemia. Ostatnie badania sugerują, że mogą one również przekazywać wirusa Heartland.

Kolejnym kleszczem, na który należy zwrócić uwagę, jest kleszka Rocky Mountain Wood, znaleziona w skalistych stanach górskich na wysokościach od 4000 do 10500 stóp. Stworzenia te mogą przenosić patogeny, które powodują gorączkę kleszcza w Kolorado, gorączkę plamistą Rocky Mountain (RMSF) i turmia.

To nie tylko twarde kleszcze w wolnym karmieniu mogą mieć szkodliwe patogeny. Kik-przenoszony przez kleszcz gorączkę (TBRF) jest przekazywana przez Swifter Soft Ticks, a sprawy zgłoszono do tej pory w 15 stanach: Arizona, Kalifornia, Kolorado, Idaho, Kansas, Montana, Nevada, Nowy Meksyk, Ohio, Oklahoma, Oregon, Teksas, Teksas, Utah, Waszyngton i Wyoming.

Przykłady te ilustrują fakt, że chociaż borelioza zwykle występuje w bardzo określonych obszarach Stanów Zjednoczonych, istnieją inne choroby kleszczowe, które można znaleźć w innych obszarach, o ile środowisko jest odpowiednie do kleszczy.

Zapobieganie i leczenie ukąszeń kleszczy

Istnieje szereg środków ostrożności, które można podjąć, aby zmniejszyć szanse na dołączenie kleszcza, karmienie i potencjalnie przekazanie infekcji. Podczas poszukiwania kleszcze najprawdopodobniej można znaleźć w zalesionych i krzaczastych obszarach, z wysoką trawą i ściółką liściową, więc albo unikaj lub zachowaj ostrożność w tego rodzaju środowisku.

Odzież może zapewnić pewną ochronę przed kleszczami. Noszenie topów z długimi rękawami może chronić ramiona, a wbijanie nóg spodni do skarpet i butów może zapobiec łatwemu dostępowi do nóg. Dostępne są również repelenty, które można zastosować zarówno do skóry, jak i odzieży. Osoby zawierające 20-30% Deet (N, N-dietylo-M-toluamid) oferują kilka godzin ochrony.

Po wyjściu w środowisku, które może być domem dla kleszczy, zaleca się przeprowadzenie kontroli tyknięcia całego ciała, zwłaszcza, że ​​trudno je zauważyć bez aktywnego wyszukiwania.

Jak wspomniano wcześniej, szybkie usunięcie kleszczy ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka infekcji. Chociaż dostępne są wyspecjalizowane urządzenia do usuwania kleszczy, zwykła para dopracowanych pincetów jest więcej niż wystarczająca.

Za pomocą pincetów chwyć kleszcz jak najbliżej powierzchni skóry. Przy stałym, równym nacisku podciągnij w górę. Skręcanie i szarpnięcie kleszcza może spowodować, że niektóre z jej części ustą są osadzone w skórze. Jeśli tak się stanie, starannie spróbuj usunąć pozostałe części za pomocą pincety.

Po usunięciu, wyczyść dotknięty obszar i ręce, i pozbądź się kleszcza, zanurzając go w alkoholu, umieszczając go w zamkniętym pojemniku lub usuwanie go w toalecie. Nie miażdż kleszczy palcami.

Kleszcze są najbardziej aktywne w cieplejszych miesiącach, od kwietnia do września, więc teraz nadszedł czas, aby być szczególnie ostrożny wobec tych błędów. Chociaż kleszcze są w stanie rozprzestrzeniać szkodliwe choroby, z odpowiedniej ostrożnością, te małe bestie nie powinny uniemożliwić ci przyjemności wspaniałego na zewnątrz.

 • Biologia/biochemia
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy

Choroba kleszcza i boreliozy: jak martwimy się Ale bądź ostrożny! Nie tylko ludzie w pełni wykorzystują ciepło…

Popularna piosenkarka Avril Lavigne znalazła to z jej kosztów w zeszłym roku. Jej 30. urodziny zostały zakłócone przez początek boreliozy, chorobę, która pozostawiła ją na łóżku na 5 miesięcy.

„Czułem się, jakbym nie mógł oddychać, nie mogłem rozmawiać i nie mogłem się poruszać”, powiedziała w wywiadzie z ludźmi. „Myślałem, że umieram”. Ale co spowodowało infekcję bakteryjną? Lavigne uważa, że ​​w pewnym momencie została ugryziona kleszczem wiosny.

Wydaje się dziwne, że coś tak pozornie nieszkodliwego jak kleszcz, często blisko pinhead https://harmoniqhealth.com/pl/ultracardio/, może uszkodzić czyjeś zdrowie do tego stopnia, że ​​boją się ich życia, ale sytuacja Lavigne’a jest dzielona przez wielu. W 2013 r. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że w USA potwierdzono 27 203 przypadków boreliozy.

Ta liczba nie opowiada jednak całej historii, jeśli chodzi o kleszcze. Chociaż te małe stawonogi są ściśle związane z boreliozą, są zdolne do noszenia szerokiej gamy innych patogenów, które mogą powodować choroby ludzi.

Jak martwimy się? W tej funkcji reflektorów umieszczamy niewielki kleszcz pod mikroskopem i dowiadujemy się, jak bardzo zagrożenie dla zdrowia mogą być te małe błędy, a także jakie kroki należy podjąć, jeśli jesteś wystarczająco niefortunny, aby zostać ugryzionym przez jeden.

Czym są kleszcze?

Chociaż wyglądają podobnie do owadów, jak i pająków, kleszcz nie jest żadnym z tych dwóch stworzeń. Kleszcze są stawonogami – bezkręgowcami z połączonymi nogami – które należą do tej samej klasy pajęczaków co roztocza. Są to małe zewnętrzne pasożyty, które żywią się wyłącznie krwią innych stworzeń.

Istnieją dwa główne rodzaje kleszczy: twarde kleszcze (Ixodidae) i miękkie kleszcze (Argasidae). Różnica między nimi polega na tym, że twarde kleszcze są chronione przez twardą płytkę ochronną na ich plecach, która ogranicza szybkość, z jaką mogą się karmić. Miękkie kleszcze są bardziej skórzaste i nieograniczone przez płytę ochronną, umożliwiając im szybciej świętowanie.

Niektóre kleszcze będą żywi się tylko określonym rodzajem zwierzęcia, podczas gdy niektóre są znacznie mniej selektywne i z radością karmią się innymi stworzeniami, jeśli ich zwykłe zwierzę przyjmujące jest niedostępne. Podobnie jak między różnymi gatunkami, nawyki żywieniowe kleszczy mogą się różnić na czterech etapach ich cyklu życia: jaja, larwy, nimfy i dorosłych.

Kleszki lokalizują potencjalnych gospodarzy, wykrywając w niektórych przypadkach oddech, zapachy, ciepło ciała, wilgoć, wibracje, a nawet cienie. Ponieważ kleszcze nie są w stanie latać ani skakać, czekają na gospodarzy na czubkach traw i krzewów w pozycji znanej jako „zadanie”. Podczas poszukiwania kleszcze trzymają się trawy lub krzew z plecami nóg, podczas gdy ich pierwsza para nóg jest wyciągnięta, gotowa wspinać się na gospodarza, gdy szarpią obok.

Podczas karmienia kleszcze nie zakopują się w skórze. Raczej kleszcza chwyci powierzchnię skóry i włoży jej rurkę karmiącą. Niektóre gatunki kleszczy zabezpieczą się kolcami na rurkach żywieniowych lub przez wydzielanie substancji przypominającej cement.

Kleszcze mogą być bardzo trudne do zauważenia, jeśli ich nie szukasz aktywnie. Oprócz tego, że jest dość mały, kleszcze mogą również wydzielić ślinę o właściwościach znieczulających, odrętwiając obszar, w którym kleszcza karmi się i uniemożliwia hostom poczuć, że kleszcza się przywiązała.

Po dołączeniu kleszcza zacznie się karmić. Czas potrzebny na karmę różni się między gatunkami, ale twarde kleszcze mogą potrwać tak długo, jak kilka dni pełne karmienie. Kiedy większość kleszczy kończy się karmieniem, wysadzają gospodarza i przygotowują się do następnego etapu cyklu życia.

Podczas gdy ukąszenia kleszczy mogą zapewnić niewielką dyskomfort, prawdziwe niebezpieczeństwo z kleszkami pochodzi z patogenów, które noszą niektóre kleszcze. Jeśli karmi się zwierzęciem żywicielskim z zakażeniem krwi, kleszcze mogą spożywać patogeny wraz z krwią. Patogeny te mogą być następnie przekazywane do innych hostów następnym razem, gdy kleszcz przywiązuje się do kanału.

kleszcze i borelioza

kleszcz są prawie synonimem boreliozy, infekcja bakteryjna charakteryzująca się zmęczeniem, gorączką, bólem głowy i wysypką skórną (objawy te są wspólne dla wielu chorób kleszczych) . Nieleczona, borelioza może rozprzestrzeniać się przez ciało, wpływając na serce, stawy i układ nerwowy.

Jako infekcja bakteryjna choroba boreliozy jest często leczona lekami antybiotykowymi, takimi jak doksycyklina lub amoksycylina. Jeżeli choroba może się rozwijać przez kilka tygodni, pacjenci mogą wymagać podania dożylnych antybiotyków, w zależności od nasilenia postępu choroby.

Jednak na zakończeniu ugryzienia kleszcza nie jest w żadnym wypadku gwarancją, że choroba boreliozy została zakontraktowana. Szanse na złapanie boreliozy zależą od szeregu czynników, w tym rodzaju napotkanego kleszcza, a od czasu, dla którego karmił. Nas przez kleszcze Blacklegged, znane również jako kleszcz jelenia. Kleszcze nie rodzą się z patogenami z boreliozy i uzyskają infekcję dopiero po karmieniu zainfekowanym zwierzęciem – zwykle myszy. Z tego powodu kleszcz jeleni larwalnych nie przesyła tych patogenów.

kleszcze Blacklegged znajdują się tylko w określonych obszarach kraju. CDC zgłasza, że ​​większość infekcji chorób boreliozy występuje w tych endemicznych lokalizacjach:

 • Północno-środkowe stany, głównie Wisconsin i Minnesota
 • Północno-wschodnie i środkowe, z północno-wschodniej części północno-wschodniej części Virginia to Maine
 • Zachodnie wybrzeże, szczególnie północna Kalifornia.

W 2013 r. 95% potwierdzonych przypadków boreliozy w USA zgłoszono w zaledwie 14 stanach: Connecticut , Delaware, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, New York, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia i Wisconsin.

ugryziony przez kleszcza w jednym z tych stanów nadal nie gwarantuje przenoszenia boreliozy. W większości przypadków kleszcza przewożącego patogeny z boreliozy należy przymocować przez co najmniej 36-48 godzin przed przekazaniem bakterii. Niezwłoczne usunięcie kleszcza po ugryzieniu znacznie zmniejsza ryzyko uzyskania choroby.

Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, na który dotknęła borelioza; Nastąpił wzrost przypadków choroby w Wielkiej Brytanii. Raporty laboratoryjne z brytyjskiej National Health Service (NHS) pokazują, że przypadki choroby wzrosły czterokrotnie w ciągu ostatnich 12 lat, zgodnie z telegrafem.

W zeszłym miesiącu badanie przeprowadzone przez naukowców z London School of Hygiene & Amp; Medycyna tropikalna zidentyfikowała również kleszcze do przenoszenia boreliozy w dwóch londyńskich parkach: Richmond Park i Bushy Park. Chociaż autorzy badań twierdzą, że ryzyko zakontraktowania boreliozy w tych parkach jest niskie, zauważają, że należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć ukąszenia kleszczy.

Chociaż borelioza jest najczęstszą chorobą kleszczącą w Ameryce Północnej i Europie, nie jest jedyna. Niedawno doniesienia prasowe sugerują, że jedna taka choroba zaczyna pojawiać się w tym północno -wschodnim stanie.

Inne kleszcze, inne choroby

Chociaż ma wiele objawów z boreliozą, wirus Powassana różni się tym, że nie ma obecnie żadnego leczenia. Według dr Theodore’a Andreadisa ze stacji eksperymentu rolniczego Connecticut wirus może być w niektórych przypadkach śmiertelny.

Wirus Powassana może być również przenoszony znacznie szybciej niż choroba boreliozy. „Te kleszcze będą przekazywać tego wirusa, gdy karmią się w ciągu kilku godzin, podczas gdy na przykład z boreliozą kleszcze na ogół muszą karmić do 2 dni, zanim będą w stanie go przekazać”, dr Andadis powiedział CBS w Nowym Jorku .

Dr Andreadis stwierdził również, że w tym regionie nie istniały jakieś ludzkie przypadki wirusa, ale ludzie powinni być bardziej ostrożni niż kiedykolwiek w środowisku leśnym, które mogłyby być domem dla kleszczy niosących je Patogeny.

Choroba boreliozy i wirus powassana nie są jedynymi warunkami, które można rozprzestrzeniać kleszczeniem. Inne choroby przenoszone przez ten gatunek obejmują anaplazmozę i babesiozę.

Oczywiście kleszcze w kolorze czarnym nie są jedynym gatunkiem kleszczy, o których wiadomo, że rozprzestrzeniają choroby na ludzi. Na przykład w USA można znaleźć wiele różnych gatunków, które niosą różne patogeny potencjalnie niebezpieczne dla ludzi.

Tik Lonestar jest powtarzającym się przestępcą, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się choroby. Ten twardy kleszcz może przenosić patogeny, które powodują choroby, takie jak ehrlichiosis, choroba wysypka z południowego kleszcza (Stari) i Tularemia. Ostatnie badania sugerują, że mogą one również przekazywać wirusa Heartland.

Kolejnym kleszczem, na który należy zwrócić uwagę, jest kleszka Rocky Mountain Wood, znaleziona w skalistych stanach górskich na wysokościach od 4000 do 10500 stóp. Stworzenia te mogą przenosić patogeny, które powodują gorączkę kleszcza w Kolorado, gorączkę plamistą Rocky Mountain (RMSF) i turmia.

To nie tylko twarde kleszcze w wolnym karmieniu mogą mieć szkodliwe patogeny. Kik-przenoszony przez kleszcz gorączkę (TBRF) jest przekazywana przez Swifter Soft Ticks, a sprawy zgłoszono do tej pory w 15 stanach: Arizona, Kalifornia, Kolorado, Idaho, Kansas, Montana, Nevada, Nowy Meksyk, Ohio, Oklahoma, Oregon, Teksas, Teksas, Utah, Waszyngton i Wyoming.

Przykłady te ilustrują fakt, że chociaż borelioza zwykle występuje w bardzo określonych obszarach Stanów Zjednoczonych, istnieją inne choroby kleszczowe, które można znaleźć w innych obszarach, o ile środowisko jest odpowiednie do kleszczy.

Zapobieganie i leczenie ukąszeń kleszczy

Istnieje szereg środków ostrożności, które można podjąć, aby zmniejszyć szanse na dołączenie kleszcza, karmienie i potencjalnie przekazanie infekcji. Podczas poszukiwania kleszcze najprawdopodobniej można znaleźć w zalesionych i krzaczastych obszarach, z wysoką trawą i ściółką liściową, więc albo unikaj lub zachowaj ostrożność w tego rodzaju środowisku.

Odzież może zapewnić pewną ochronę przed kleszczami. Noszenie topów z długimi rękawami może chronić ramiona, a wbijanie nóg spodni do skarpet i butów może zapobiec łatwemu dostępowi do nóg. Dostępne są również repelenty, które można zastosować zarówno do skóry, jak i odzieży. Osoby zawierające 20-30% Deet (N, N-dietylo-M-toluamid) oferują kilka godzin ochrony.

Po wyjściu w środowisku, które może być domem dla kleszczy, zaleca się przeprowadzenie kontroli tyknięcia całego ciała, zwłaszcza, że ​​trudno je zauważyć bez aktywnego wyszukiwania.

Jak wspomniano wcześniej, szybkie usunięcie kleszczy ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka infekcji. Chociaż dostępne są wyspecjalizowane urządzenia do usuwania kleszczy, zwykła para dopracowanych pincetów jest więcej niż wystarczająca.

Za pomocą pincetów chwyć kleszcz jak najbliżej powierzchni skóry. Przy stałym, równym nacisku podciągnij w górę. Skręcanie i szarpnięcie kleszcza może spowodować, że niektóre z jej części ustą są osadzone w skórze. Jeśli tak się stanie, starannie spróbuj usunąć pozostałe części za pomocą pincety.

Po usunięciu, wyczyść dotknięty obszar i ręce, i pozbądź się kleszcza, zanurzając go w alkoholu, umieszczając go w zamkniętym pojemniku lub usuwanie go w toalecie. Nie miażdż kleszczy palcami.

Kleszcze są najbardziej aktywne w cieplejszych miesiącach, od kwietnia do września, więc teraz nadszedł czas, aby być szczególnie ostrożny wobec tych błędów. Chociaż kleszcze są w stanie rozprzestrzeniać szkodliwe choroby, z odpowiedniej ostrożnością, te małe bestie nie powinny uniemożliwić ci przyjemności wspaniałego na zewnątrz.

 • Biologia/biochemia
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy

Choroba kleszcza i boreliozy: jak martwimy się Ale bądź ostrożny! Nie tylko ludzie w pełni wykorzystują ciepło…

Popularna piosenkarka Avril Lavigne znalazła to z jej kosztów w zeszłym roku. Jej 30. urodziny zostały zakłócone przez początek boreliozy, chorobę, która pozostawiła ją na łóżku na 5 miesięcy.

„Czułem się, jakbym nie mógł oddychać, nie mogłem rozmawiać i nie mogłem się poruszać”, powiedziała w wywiadzie z ludźmi. „Myślałem, że umieram”. Ale co spowodowało infekcję bakteryjną? Lavigne uważa, że ​​w pewnym momencie została ugryziona kleszczem wiosny.

Wydaje się dziwne, że coś tak pozornie nieszkodliwego jak kleszcz, często blisko pinhead https://harmoniqhealth.com/pl/ultracardio/, może uszkodzić czyjeś zdrowie do tego stopnia, że ​​boją się ich życia, ale sytuacja Lavigne’a jest dzielona przez wielu. W 2013 r. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że w USA potwierdzono 27 203 przypadków boreliozy.

Ta liczba nie opowiada jednak całej historii, jeśli chodzi o kleszcze. Chociaż te małe stawonogi są ściśle związane z boreliozą, są zdolne do noszenia szerokiej gamy innych patogenów, które mogą powodować choroby ludzi.

Jak martwimy się? W tej funkcji reflektorów umieszczamy niewielki kleszcz pod mikroskopem i dowiadujemy się, jak bardzo zagrożenie dla zdrowia mogą być te małe błędy, a także jakie kroki należy podjąć, jeśli jesteś wystarczająco niefortunny, aby zostać ugryzionym przez jeden.

Czym są kleszcze?

Chociaż wyglądają podobnie do owadów, jak i pająków, kleszcz nie jest żadnym z tych dwóch stworzeń. Kleszcze są stawonogami – bezkręgowcami z połączonymi nogami – które należą do tej samej klasy pajęczaków co roztocza. Są to małe zewnętrzne pasożyty, które żywią się wyłącznie krwią innych stworzeń.

Istnieją dwa główne rodzaje kleszczy: twarde kleszcze (Ixodidae) i miękkie kleszcze (Argasidae). Różnica między nimi polega na tym, że twarde kleszcze są chronione przez twardą płytkę ochronną na ich plecach, która ogranicza szybkość, z jaką mogą się karmić. Miękkie kleszcze są bardziej skórzaste i nieograniczone przez płytę ochronną, umożliwiając im szybciej świętowanie.

Niektóre kleszcze będą żywi się tylko określonym rodzajem zwierzęcia, podczas gdy niektóre są znacznie mniej selektywne i z radością karmią się innymi stworzeniami, jeśli ich zwykłe zwierzę przyjmujące jest niedostępne. Podobnie jak między różnymi gatunkami, nawyki żywieniowe kleszczy mogą się różnić na czterech etapach ich cyklu życia: jaja, larwy, nimfy i dorosłych.

Kleszki lokalizują potencjalnych gospodarzy, wykrywając w niektórych przypadkach oddech, zapachy, ciepło ciała, wilgoć, wibracje, a nawet cienie. Ponieważ kleszcze nie są w stanie latać ani skakać, czekają na gospodarzy na czubkach traw i krzewów w pozycji znanej jako „zadanie”. Podczas poszukiwania kleszcze trzymają się trawy lub krzew z plecami nóg, podczas gdy ich pierwsza para nóg jest wyciągnięta, gotowa wspinać się na gospodarza, gdy szarpią obok.

Podczas karmienia kleszcze nie zakopują się w skórze. Raczej kleszcza chwyci powierzchnię skóry i włoży jej rurkę karmiącą. Niektóre gatunki kleszczy zabezpieczą się kolcami na rurkach żywieniowych lub przez wydzielanie substancji przypominającej cement.

Kleszcze mogą być bardzo trudne do zauważenia, jeśli ich nie szukasz aktywnie. Oprócz tego, że jest dość mały, kleszcze mogą również wydzielić ślinę o właściwościach znieczulających, odrętwiając obszar, w którym kleszcza karmi się i uniemożliwia hostom poczuć, że kleszcza się przywiązała.

Po dołączeniu kleszcza zacznie się karmić. Czas potrzebny na karmę różni się między gatunkami, ale twarde kleszcze mogą potrwać tak długo, jak kilka dni pełne karmienie. Kiedy większość kleszczy kończy się karmieniem, wysadzają gospodarza i przygotowują się do następnego etapu cyklu życia.

Podczas gdy ukąszenia kleszczy mogą zapewnić niewielką dyskomfort, prawdziwe niebezpieczeństwo z kleszkami pochodzi z patogenów, które noszą niektóre kleszcze. Jeśli karmi się zwierzęciem żywicielskim z zakażeniem krwi, kleszcze mogą spożywać patogeny wraz z krwią. Patogeny te mogą być następnie przekazywane do innych hostów następnym razem, gdy kleszcz przywiązuje się do kanału.

kleszcze i borelioza

kleszcz są prawie synonimem boreliozy, infekcja bakteryjna charakteryzująca się zmęczeniem, gorączką, bólem głowy i wysypką skórną (objawy te są wspólne dla wielu chorób kleszczych) . Nieleczona, borelioza może rozprzestrzeniać się przez ciało, wpływając na serce, stawy i układ nerwowy.

Jako infekcja bakteryjna choroba boreliozy jest często leczona lekami antybiotykowymi, takimi jak doksycyklina lub amoksycylina. Jeżeli choroba może się rozwijać przez kilka tygodni, pacjenci mogą wymagać podania dożylnych antybiotyków, w zależności od nasilenia postępu choroby.

Jednak na zakończeniu ugryzienia kleszcza nie jest w żadnym wypadku gwarancją, że choroba boreliozy została zakontraktowana. Szanse na złapanie boreliozy zależą od szeregu czynników, w tym rodzaju napotkanego kleszcza, a od czasu, dla którego karmił. Nas przez kleszcze Blacklegged, znane również jako kleszcz jelenia. Kleszcze nie rodzą się z patogenami z boreliozy i uzyskają infekcję dopiero po karmieniu zainfekowanym zwierzęciem – zwykle myszy. Z tego powodu kleszcz jeleni larwalnych nie przesyła tych patogenów.

kleszcze Blacklegged znajdują się tylko w określonych obszarach kraju. CDC zgłasza, że ​​większość infekcji chorób boreliozy występuje w tych endemicznych lokalizacjach:

 • Północno-środkowe stany, głównie Wisconsin i Minnesota
 • Północno-wschodnie i środkowe, z północno-wschodniej części północno-wschodniej części Virginia to Maine
 • Zachodnie wybrzeże, szczególnie północna Kalifornia.

W 2013 r. 95% potwierdzonych przypadków boreliozy w USA zgłoszono w zaledwie 14 stanach: Connecticut , Delaware, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, New York, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia i Wisconsin.

ugryziony przez kleszcza w jednym z tych stanów nadal nie gwarantuje przenoszenia boreliozy. W większości przypadków kleszcza przewożącego patogeny z boreliozy należy przymocować przez co najmniej 36-48 godzin przed przekazaniem bakterii. Niezwłoczne usunięcie kleszcza po ugryzieniu znacznie zmniejsza ryzyko uzyskania choroby.

Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, na który dotknęła borelioza; Nastąpił wzrost przypadków choroby w Wielkiej Brytanii. Raporty laboratoryjne z brytyjskiej National Health Service (NHS) pokazują, że przypadki choroby wzrosły czterokrotnie w ciągu ostatnich 12 lat, zgodnie z telegrafem.

W zeszłym miesiącu badanie przeprowadzone przez naukowców z London School of Hygiene & Amp; Medycyna tropikalna zidentyfikowała również kleszcze do przenoszenia boreliozy w dwóch londyńskich parkach: Richmond Park i Bushy Park. Chociaż autorzy badań twierdzą, że ryzyko zakontraktowania boreliozy w tych parkach jest niskie, zauważają, że należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć ukąszenia kleszczy.

Chociaż borelioza jest najczęstszą chorobą kleszczącą w Ameryce Północnej i Europie, nie jest jedyna. Niedawno doniesienia prasowe sugerują, że jedna taka choroba zaczyna pojawiać się w tym północno -wschodnim stanie.

Inne kleszcze, inne choroby

Chociaż ma wiele objawów z boreliozą, wirus Powassana różni się tym, że nie ma obecnie żadnego leczenia. Według dr Theodore’a Andreadisa ze stacji eksperymentu rolniczego Connecticut wirus może być w niektórych przypadkach śmiertelny.

Wirus Powassana może być również przenoszony znacznie szybciej niż choroba boreliozy. „Te kleszcze będą przekazywać tego wirusa, gdy karmią się w ciągu kilku godzin, podczas gdy na przykład z boreliozą kleszcze na ogół muszą karmić do 2 dni, zanim będą w stanie go przekazać”, dr Andadis powiedział CBS w Nowym Jorku .

Dr Andreadis stwierdził również, że w tym regionie nie istniały jakieś ludzkie przypadki wirusa, ale ludzie powinni być bardziej ostrożni niż kiedykolwiek w środowisku leśnym, które mogłyby być domem dla kleszczy niosących je Patogeny.

Choroba boreliozy i wirus powassana nie są jedynymi warunkami, które można rozprzestrzeniać kleszczeniem. Inne choroby przenoszone przez ten gatunek obejmują anaplazmozę i babesiozę.

Oczywiście kleszcze w kolorze czarnym nie są jedynym gatunkiem kleszczy, o których wiadomo, że rozprzestrzeniają choroby na ludzi. Na przykład w USA można znaleźć wiele różnych gatunków, które niosą różne patogeny potencjalnie niebezpieczne dla ludzi.

Tik Lonestar jest powtarzającym się przestępcą, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się choroby. Ten twardy kleszcz może przenosić patogeny, które powodują choroby, takie jak ehrlichiosis, choroba wysypka z południowego kleszcza (Stari) i Tularemia. Ostatnie badania sugerują, że mogą one również przekazywać wirusa Heartland.

Kolejnym kleszczem, na który należy zwrócić uwagę, jest kleszka Rocky Mountain Wood, znaleziona w skalistych stanach górskich na wysokościach od 4000 do 10500 stóp. Stworzenia te mogą przenosić patogeny, które powodują gorączkę kleszcza w Kolorado, gorączkę plamistą Rocky Mountain (RMSF) i turmia.

To nie tylko twarde kleszcze w wolnym karmieniu mogą mieć szkodliwe patogeny. Kik-przenoszony przez kleszcz gorączkę (TBRF) jest przekazywana przez Swifter Soft Ticks, a sprawy zgłoszono do tej pory w 15 stanach: Arizona, Kalifornia, Kolorado, Idaho, Kansas, Montana, Nevada, Nowy Meksyk, Ohio, Oklahoma, Oregon, Teksas, Teksas, Utah, Waszyngton i Wyoming.

Przykłady te ilustrują fakt, że chociaż borelioza zwykle występuje w bardzo określonych obszarach Stanów Zjednoczonych, istnieją inne choroby kleszczowe, które można znaleźć w innych obszarach, o ile środowisko jest odpowiednie do kleszczy.

Zapobieganie i leczenie ukąszeń kleszczy

Istnieje szereg środków ostrożności, które można podjąć, aby zmniejszyć szanse na dołączenie kleszcza, karmienie i potencjalnie przekazanie infekcji. Podczas poszukiwania kleszcze najprawdopodobniej można znaleźć w zalesionych i krzaczastych obszarach, z wysoką trawą i ściółką liściową, więc albo unikaj lub zachowaj ostrożność w tego rodzaju środowisku.

Odzież może zapewnić pewną ochronę przed kleszczami. Noszenie topów z długimi rękawami może chronić ramiona, a wbijanie nóg spodni do skarpet i butów może zapobiec łatwemu dostępowi do nóg. Dostępne są również repelenty, które można zastosować zarówno do skóry, jak i odzieży. Osoby zawierające 20-30% Deet (N, N-dietylo-M-toluamid) oferują kilka godzin ochrony.

Po wyjściu w środowisku, które może być domem dla kleszczy, zaleca się przeprowadzenie kontroli tyknięcia całego ciała, zwłaszcza, że ​​trudno je zauważyć bez aktywnego wyszukiwania.

Jak wspomniano wcześniej, szybkie usunięcie kleszczy ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka infekcji. Chociaż dostępne są wyspecjalizowane urządzenia do usuwania kleszczy, zwykła para dopracowanych pincetów jest więcej niż wystarczająca.

Za pomocą pincetów chwyć kleszcz jak najbliżej powierzchni skóry. Przy stałym, równym nacisku podciągnij w górę. Skręcanie i szarpnięcie kleszcza może spowodować, że niektóre z jej części ustą są osadzone w skórze. Jeśli tak się stanie, starannie spróbuj usunąć pozostałe części za pomocą pincety.

Po usunięciu, wyczyść dotknięty obszar i ręce, i pozbądź się kleszcza, zanurzając go w alkoholu, umieszczając go w zamkniętym pojemniku lub usuwanie go w toalecie. Nie miażdż kleszczy palcami.

Kleszcze są najbardziej aktywne w cieplejszych miesiącach, od kwietnia do września, więc teraz nadszedł czas, aby być szczególnie ostrożny wobec tych błędów. Chociaż kleszcze są w stanie rozprzestrzeniać szkodliwe choroby, z odpowiedniej ostrożnością, te małe bestie nie powinny uniemożliwić ci przyjemności wspaniałego na zewnątrz.

 • Biologia/biochemia
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy

Contents

Share this post