kup dobrze uformowany, twardy, cylindryczny bulwa, która jest ciężka dla jej wielkości.

kup dobrze uformowany, twardy, cylindryczny bulwa, która jest ciężka dla jej wielkości.

kup dobrze uformowany, twardy, cylindryczny bulwa, która jest ciężka dla jej wielkości.

Zużycie surowych fasoli edamame może powodować rozstrój żołądka, biegunkę i wymioty. Gotowanie w słonej wodzie przez co najmniej 20 minut eliminuje większość tych toksyn i sprawia, że ​​fasola aromatyczna. Dodatkowo unikaj ich, jeśli alergia na jakiekolwiek produkty sojowe. (Zastrzeżenie medyczne)

Powiązane czytanie:-

Sojowe Fakty żywieniowe i korzyści zdrowotne.

Fakty żywieniowe i korzyści zdrowotne. P> FAVA FARES FAKTY I KOLESTWA Zdrowia.

Lima Beans Fakty żywieniowe i korzyści zdrowotne.

Strona żywieniowa Edamame Nutrition. Odwiedź tutaj imponującą listę warzyw z pełnymi ilustracjami ich faktów żywieniowych i korzyści dla zdrowia.

≻≻-back to strona główna.

Dalsze zasoby:

USDA National Nutrient Batabase.

Stanford School of Medicine Informacje na temat raka- Odżywianie w celu zmniejszenia ryzyka raka.

Specjalistyczna produkcja i zarządzanie sojami w Kentucky-Pdf.

Informacje sojowe Center-PDF.

Fakty odżywiania dyni

Owoce dyni są jednym z powszechnie uprawianych warzyw niezwykle bogatych w istotne przeciwutleniacze i witaminy. Chociaż to skromne warzywo podwórka ma niskie kalorie, niemniej jednak pełne witaminy-A, a flawonoidowe polifenolowe przeciwutleniacze, takie jak luteina, ksantyna i karoten w obfitości.

Dynia jest szybko rosnącą winoroślą, która pełni się wzdłuż Powierzchnia w podobny sposób jak inne warzywa i owoce Cucurbitaceaeafamily, takie jak ogórek, squash, kantalupy itp. Ition najpopularniejszych upraw polowych uprawianych na całym świecie, w tym w USA w skali komercyjnej dla jego owoców i nasion

Owoce różnią się znacznie pod względem kształtu, rozmiaru i kolorów. Gigantyczne dynie ważą 4–6 kg z największą zdolnością do osiągnięcia wagi ponad 25 kg. Dynie z Golden-Nugget są płaskie, mniejsze i mają słodkie, kremowe pomarańczowe miąższ. Dynie. Jednak niektóre odmiany mogą wykazywać ciemnozielone, brązowe, białe, czerwone i szare. Pigmenty żółto-pomarańczowe w dużej mierze wpływają na ich charakterystykę kolorów w skórze i miazdze. Jego gruba skórka jest gładka z lekkimi, pionowymi żeberkami.

W strukturze owoc ma złoto-żółte do pomarańczowego mięsa w zależności od pigmentów polifenolowych. Owoc ma puste centrum, z licznymi małymi, białymi kolorami nasionami przeplatanymi w strukturze podobnej do sieci. Nasiona dyni są doskonałym źródłem białka, minerałów, witamin i kwasów tłuszczowych omega-3.

Korzyści zdrowotne dyni

Jest to jedno z bardzo niskokalorycznych warzyw. 100 g owoców zapewnia zaledwie 26 kalorii i nie zawiera tłuszczów nasyconych ani cholesterolu; Jest jednak bogaty w błonnik pokarmowy, przeciwutleniacze, minerały, witaminy. Warzywo jest jednym z artykułów spożywczych zalecanych przez dietetyków w programach kontroli cholesterolu i zmniejszenia masy ciała.

Dyni to magazyn wielu witamin przeciwutleniających, takich jak witamina-A, witamina-C i witamina-E .

Przy 7 384 mg na 100 g jest to jedno z warzyw w rodzinie Cucurbitaceae z najwyższym poziomem witaminy-A, zapewniając około 246% RDA. Witamina-A jest potężnym naturalnym przeciwutleniaczem i jest wymagana przez ciało do utrzymania integralności skóry i błony śluzowej. Jest to również niezbędna witamina dla dobrego wzroku. Badania badawcze sugerują, że naturalne pokarmy bogate w witaminę-A mogą pomóc ludzkiemu organizmowi chronić przed nowotworami płuc i jamy ustnej.

Jest również doskonałym źródłem wielu naturalnych polifenolicznych związków flawonoidowych, takich jak α, ß ß ß ß ß ß ß ß -Carotenenes, kryptoksantyna, luteina i zeaksantyna. Karoteny przekształcają się w witaminę-A wewnątrz ludzkiego ciała.

Zea-ksantyna jest naturalnym przeciwutleniaczem, który ma promienie promieniowe UV (ultra-fioletowe) filtrujące działanie w plamce lutea w siatkówce oczu. Zatem może oferować ochronę przed związaną z wiekiem choroby plamki żółtej (ARMD) u starszych osób dorosłych.

Owoce są dobrym źródłem grupy B-Complex grupy witamin, takich jak foliany, niacyna, witamina B-6 (pirydoksyna), tiamina i kwas pantotenowy.

Jest to również bogate źródło minerałów, takich jak miedź, wapń, potas i fosfor.

Nasiona dyniowe nasiona dyni są rzeczywiście doskonałym źródłem błonnika dietetycznego i mono-nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są dobre dla zdrowia serca. Ponadto nasiona są skoncentrowanymi źródłami białka, minerałów i witamin wynikających z zdrowia. Na przykład 100 g nasion dyni zapewnia 559 kalorii, 30 g białka, 110% RDA żelaza, 4987 mg niacyny (31% RDA), selenu (17% RDA), cynku (71%) itp., Ale zero cholesterolu. Ponadto nasiona są doskonałym źródłem zdrowia promującego aminokwas tryptofanu. Tryptofan przekształcony w GABA w mózgu.

Zobacz poniższą tabelę, aby uzyskać głęboką analizę składników odżywczych:

dynia (Cucurbita spp.), Świeżo, wartość odżywcza na 100 g. (Źródło: USDA National Nutrient Data Base) Wartość zasadnicza odżycie RDAEnergy26 KCAL1%węglowodany 6 pleasure duo forum,50 g5%białko 1,0 G2%TATE FAT0,1 G0,5%cholesterol0 mg0%Fiber0,5 G2%witaminsfolatów16 μg4%NIACIN0.600 mg4%kwas pantotenowy 0,298 mg6%pirydoksyna 0,061 mg5%ryboflawin0,110 mg8,5%tiamin0,050 mg4%witamina A7384 IU246%witamina C9 mg15%witamina E1,06 mg7%witamina K1,1 McG1%Elektrolitessodessodeza1 mG0.5% Potas340 mg7%mineralscalcium21 mg2%miedzi 0,127 mg14%żelaza 0,80 mg10%magnez12 mg3%manganese0.125 mg0,5%fosforus44 mg5%selenium0.3 McG

cassava (Yuca lub manioc) to orzechowy smak, guberka skrobiowa w rodzinie Spurge (Euphorbiaceae) roślin. Myślał, że pochodzi z południowoamerykańskich lasów. Jego słodka i żucia podziemna bulw jest jednym z tradycyjnych jadalnych warzyw korzeniowych. Rdzenni mieszkańcy wielu części Afryki, Azji i kontynentu Ameryki Południowej używali go jako podstawowe źródło pożywienia przez stulecia.

wraz z innymi tropikalnymi korzeniami i pokarmami bogatymi w skrobię, takimi itp., Jest to również niezbędna część diety węglowodanów dla milionów mieszkańców mieszkających w tych regionach.

Niektóre wspólne nazwy obejmują maniok lub mandioka w Brazylii, Manihot, tapioka i juce. Nazwa naukowa: Manihot Esculenta (Crantz).

Cassava jest rośliną wieloletnią, która najlepiej rośnie w glebie tropikalnej, wilgotnej, żyznej i dobrze przepuszczalnej. Całkowicie dorosła roślina sięga około 2-4 m wysokości. Na polach jego skrawki z łodyg są sadzone w glebie, aby propagować się tak, jak w przypadku potoków cukrowych. Po około 8-10 miesiącach plantacji długie, kuliste korzenie lub bulwy rosną w dół w sposób promieniowy, głęboko w glebie do głębokości 2-4 stóp.

Każda bulwa waży od jednego do kilku funty w zależności od rodzaju odmiany. Ma szaro-brązową, szorstką, drzewną teksturowaną skórę. Mięso wewnętrzne jest białe, bogate w skrobię i słodko-smakowe i należy je jeść dopiero po gotowaniu.

Korzyści zdrowotne z manioku

Cassava ma prawie dwa razy większe kalorie niż te ziemniaki i być może ziemniaki i być może ziemniaki i być może ziemniaki i być Jedna z najwyższej wartości kalorii dla wszystkich tropikalnych bulw i korzeni bogatych w skrobię. 100 g korzenia zapewnia 160 kalorii. Ich wartość kalorii pochodzi głównie z sacharozy, która stanowi ponad 69% całkowitych cukrów. Amyloza (16-17%) jest kolejnym głównym źródłem złożonych węglowodanów.

Majocki jest bardzo niskie w tłuszczach i białku niż w zbożach i impulsach. Niemniej jednak ma więcej białka niż innych tropikalnych źródeł żywności, takich jak ignam, ziemniaki, plantany itp.

Jak w innych korzeniach i bulwach, manioku również wolne od glutenu. Skrobia bezglutenowa stosowana w specjalnych preparatach pokarmowych dla pacjentów z chorobą celiakii.

Młode delikatne liście manioku (Yuca) są dobrym źródłem białek dietetycznych i witaminy-K. Witamina-K odgrywa potencjalną rolę w wzmacnianiu kości poprzez stymulowanie aktywności komórek osteoblastycznych w kościach. Odgrywa również ustaloną rolę w leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera poprzez ograniczenie uszkodzenia neuronów w mózgu. -6), ryboflawina i kwas pantotenowy.

jest jednym z głównych źródeł niektórych podstawowych minerałów, takich jak cynk, magnez, miedź, żelazo i mangan dla wielu mieszkańców w pasach tropikalnych. Ma również odpowiednie ilości potasu (271 mg na 100 g lub 6% RDA). Potas jest ważnym składnikiem płynów komórkowych i ustrojowych, które pomagają regulować częstość akcji serca i ciśnienie krwi.

Zobacz poniższą tabelę, aby uzyskać głęboką analizę składników odżywczych:

Korzeń manioku (Manihot Esculenta (L.) Crantz), surowa, wartość odżywcza na 100 g, (źródło: USDA National Nutrient Data Base)

Wartość zasadnikowa RDAEnergy160 Kcal8%węglowodanów38.06 G29%białka 1,36 G2. 5%Całkowity tłuszcz 0,28 G1%cholesterol0 mg0%Fiber1,8 G4%witaminsfolaty27 µg7%NIACIN0,854 mg5%pirydoksyny0,088 mg7%ryboflavin0,048 mg4%tiamin0,087 mg7%witaminy A13 Iuselekcja i stres>

Dojrzałe owoc dyni.
korzenie cassava na rynku. Zdjęcie dzięki uprzejmości: Karin Dalzeil
Korzeń Cassava.
>

Korzenie Cassava mogą być łatwo dostępne na rynkach w całym sezonie. Kup dobrze uformowaną, twardą, cylindryczną bulwę, która jest ciężka pod względem wielkości. Oczyszczona i przetworzona Juca, importowana z Ameryki Środkowej jest dostępna na rynkach amerykańskich. Jest woskowany, a zatem wydaje się jasny i błyszczący.

Unikaj starych zapasów, ponieważ są one z smaku i mniej apetacji. Nie kupuj, jeśli bulwy mają cięcia, pękają w skórze. Unikaj również osób z miękkimi, miękkimi plamami i skazy.

Świeże korzenie można przechowywać w temperaturze pokojowej przez około 5-7 dni. Jednak obrane i cięte skrawki należy umieścić w zimnej wodzie i przechowywać w lodówce na okres do trzech dni.

Metody przygotowania i porcji

cassava nigdy nie powinny być spożywane na surowo, ponieważ korzenie korzeniowe komponuje małe ilości cyjanogennych glikozydów, szczególnie kwasu hydroksycyanowego. Związki cyjanku zakłócają metabolizm komórkowy poprzez hamowanie enzymu oksydazy cytochromu wewnątrz ludzkiego ciała. Peeling, a następnie gotowanie zapewnia im bezpieczne do spożycia poprzez usunięcie tych związków.

Korzenie cassava są dostępne w supermarketach USA, aby pomóc w zwiększeniu ich okresu trwałości. Aby się przygotować, po prostu umyj cały korzeń w zimnej wodzie, sucha mop i przyciąć końce. Wytnij do kwartałów o długości 2-3 cali. Używając noża do parowania, a następnie obieraj jego zewnętrzną skórę, aż znajdziesz w środku białe miąższ. Peeler warzywny nie będzie działał, ponieważ jego skóra jest bardzo trudna. Przytnij struny, które biegną w wewnętrznym rdzeniu. Sekcje wycinane z Yuca zwykle zmieniają brązowawe przebarwienia po ekspozycji na powietrze jak w ziemniaki, więc umieść je natychmiast w misce zimnej wody.

Cassava jest jednym z popularnych warzyw z różnymi codziennymi tradycyjnymi potrawami w wielu wielu w wielu Karaiby, Afryka i Kraje Azji. Razem z innymi tropikalnymi korzeniami, takimi jak ignam, taro, banany, ziemniak itp., Jest to również integralna część diety w tych regionach.

Oto kilka porad:

Aby Yuca była bezpieczna do spożycia człowieka, gotuj skrawki w osolonej wodzie, aż będą miękkie przez około 10-15 minut. Odcedź i odrzuć wodę przed użyciem gotowanej manioku w różnych przepisach na gotowanie.

cassava plantacja.photo uprzejmość: drzewa. Uprzejme uprzejme uprzejme uprzejmość: Caffe Vita.

smażone kostki yuca z rybami, Brazylijski przysmak. Zdjęcie dzięki uprzejmości: Jorge Andrade.
chips /tbody>

bulwy manikinowe są znanymi składnikami w frytkach, frytkach, zupach i pikantnych potrawach w regionach tropicznych.

Ogólnie sekcje manioku są smażone w oleju do oleju do oleju do oleju Brązowy i chrupiący i podawany z solą i przyprawą pieprzową na wielu wyspach karaibskich jako przekąska.

Pulpa Rich Yuca (manioc) jest pielęgnowana do przygotowywania białych perł , Pakistan i Sri Lanka. Koraliki zatrudnione w słodkim puddingu, pikantnych placach, Sabudana-Khichri, Papad itp.

Mąka z maniakiem jest również używana do robienia chleba, ciasta, ciastek itp. Na kilku wyspach karaibskich.

W Nigerii i Ghanie mąka z manioku jest stosowana w substytucji ignamów do tworzenia fufu (polenta), które następnie delektowali się gulaszami.

Chips i płatki z cassava są również powszechnie spożywane jako przekąska.

Profil bezpieczeństwa

Korzeń Cassava zawiera naturalne toksyczne cyjanogenne związki glikozydowe linamaryna i metylo-linamaryna. Kwas hydrocynowy (HCN) uwolnia enzym linamarazy. Dlatego spożywanie surowego korzenia manioku powoduje zatrucie cyjanku z objawami wymiotów, nudności, zawrotów głowy, bólów żołądka, bólu głowy i śmierci. Ogólnie rzecz biorąc, zawartość cyjanku jest znacznie wyższa w jej zewnętrznej części i skórce. Podczas gdy obieranie zmniejsza zawartość cyjanku, suszenie w słońcu i moczenie, a następnie gotowanie w wynikach wody z solą-winy w tym związku i sprawiają, że jest bezpieczny do spożycia człowieka.

Contents