Co způsobuje, že vnější strana https://recenzeproduktu.top/ vaší nohy bolí?

Co způsobuje, že vnější strana https://recenzeproduktu.top/ vaší nohy bolí?

Co způsobuje, že vnější strana https://recenzeproduktu.top/ vaší nohy bolí?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Boční bolest nohou je bolest, která vede podél vnější strany nohy a kotníku. Může se to objevit před, během nebo po činnostech, jako je chůze a běh. Boční bolest nohou může lidem ztěžovat pohyb nebo dokonce stát.

Mezi nejčastější příznaky patří:

  • Bolest na vnější straně kotníku
  • Nestabilita nohy
  • otoky
  • Něha
  • Obtížnost chůze
  • Citlivost na podvrtnutí kotníku
  • Obtížnost postavení na noze

Co jsou Příčiny?

Boční bolest nohou může mít mnoho příčin. Většina z nich vyplývá z podmínek, které byly ponechány neléčeny. Mohlo by to zahrnovat:

  • Zánět kotníku kloubů a tkáň jizvy
  • Přítomnost velmi jemných trhlin v nohou a v kotníku
  • Zánět šlachy šlachy
  • Natažené, roztrhané nebo sevřené nervy (zejména ty, které procházejí kotníkem) Sprin

    Kotníkový podvrtnutí je poranění vazů na nohu bez dislokace nebo zlomeniny. Toto je jedna z hlavních příčin boční bolesti nohou, přičemž 85 procent podvrtnutí kotníku vede k boční bolesti nohou. Boční kosti nohou známé jako kvádní kost. K tomuto zranění může dojít v důsledku nadměrného napětí nebo příliš velké hmotnosti na kosti. Někdy může nosit těsné boty také způsobit cuboidní syndrom. Může to způsobit dlouhodobé příznaky, jako je bolest, slabost a něha. ostatní prsty. V důsledku toho lidé umístili většinu své tělesné hmotnosti na boční stranu chodidla při chůzi nebo stojícím, což způsobuje bolest. V závažných případech může být chirurgický zákrok nezbytný k odstranění bunionu a vyrovnání prstů na nohou. Tyto dvě šlachy sahají od zadní části tele, přes vnější okraj vnějšího kotníku a připevňují se v různých bodech na boční straně nohy. , což má za následek bolest na boční straně chodidla a na patě. Může se to také objevit po rozmota kotníku. Příznaky tohoto poranění mohou být zpočátku mírné, ale postupně se zhoršují. Často se vyvíjejí v důsledku toho, že tělo produkuje více vrstev kůže, aby chránilo nohu před opakujícím se stresem a třením. Přestože jsou mozoly obvykle bezbolestné, kukuřice mohou proniknout hlouběji do kůže a být bolestivé. Revmatoidní artritida je nejčastějším typem artritidy. Koalice tarsální dochází, když se tarsální kosti poblíž zadní části nohy řádně nepřipojují. Toto neobvyklé spojení mezi oběma kostí často vede k tuhosti a bolesti v noze.

    Tarsální koalice je vzácný stav. Podle Americké akademie ortopedických chirurgů má stav asi 1 ze 100 lidí..

    Okamžitá úleva

    Odpočívá a zvýšení nohy může pomoci zmírnit bolest nohou. Metoda:

  • Opočiňte nohu
  • Ice noha po pravidelných obdobích 20 minut
  • komprimujte nohu elastickou obvaz
  • Zvyšte nohu nad úroveň srdce

K dispozici je výběr elastických obvazů pro nákup online. Postranné bolesti nohou si člověk může odpočívat a používat volně prodejné léky ke snížení otoku a zmírnění bolesti. V závažnějších případech může lékař předepsat protizánětlivé léky. Cílem tohoto typu terapie je uvolnit svaly, zlepšit průtok krve a správně pomoci nohy. Lékař může také doporučit stabilizátory pro podporu a ochranu kotníku.

V případě poškození kosti může lékař doporučit imobilizaci nohy. Vzácné a závažné případy. Lékař zkontroluje mobilitu a stabilitu nohy. Lékař také bude hledat oteklé oblasti, deformity nohou nebo zranění a příznaky bolesti. Mohou zahrnovat rentgenový nebo magnetickou rezonanční zobrazení (MRI) skenování. čas, pokud nebude léčen. V nejzávažnějších případech mohou lidé zažít bolest, když se pohybují nohou nebo postaví vzpřímeně..

Osoba může zabránit boční bolesti nohou se základními preventivními opatřeními, jako je odpočinek. Nošení bot, které mají podporu oblouku, může také pomoci při chůzi, běhu, joggingu nebo cyklistice. Bolest/anestetika

  • Sportovní medicína/fitness
  • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

    Contents

    Share this post